Masaże

Masaż klasyczny całościowy i częściowy

Masaż klasyczny to zespół różnego rodzaju zabiegów manualnych, których celem jest nie tylko leczenie, lecz także zapobieganie wielu chorobom. Masaż ten doprowadza do regulacji pobudliwości nerwów czuciowych skóry, pobudza układ krążenia, pomaga w usuwaniu zrostów i zmiękczaniu blizn, ułatwia pozbywanie się przez organizm szkodliwych produktów przemiany materii, wzmacnia mięśnie, kości, poprawia elastyczność i ukrwienie skóry. Celem tego masażu jest zmniejszenie, a potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo – nerwowego oraz psychicznego, a tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Jeśli źródłem napięcia mięśni jest długotrwały stres, to można go usunąć stosując delikatne, spokojne, rytmiczne i powolne techniki masażu.

Zarezerwuj sobie ok  30 – 60 min

Masaż twarzy i dekoltu

Zabieg ten poprawia owal twarzy. Działa skuteczniej niż najlepszy krem, sprzyja regeneracji i odnowie włókien kolagenowych i elastyny. Masaż usuwa toksyny, dostarcza odżywczych substancji, rozluźnia mięśnie, których napięcie jest przyczyną powstawania zmarszczek mimicznych. Dzięki systematycznemu wykonywaniu masażu twarzy skóra staje się jędrniejsza, gładsza i wygląda młodziej. Tak jak podczas sesji któregokolwiek typu masażu znika napięcie, tak dzięki masowaniu twarzy, zmarszczki, linie mimiczne ulegają zmniejszeniu, poprawia się krążenie krwi, skóra przywraca naturalną wilgotność, a twarz znowu zaczyna promienieć blaskiem.

Masaż na bazie masła shea, oleju arganowego i  baobabu. Pod wpływem ciepłoty ciała rozpuszcza się na skórze tworząc idealny poślizg w trakcie masażu. Błyskawicznie uzupełnia niedobry składników odżywczych w suchej skórze, delikatnie natłuszcza i regeneruje naskórek
lub
kompozycji trzech drogocennych olejów: makadamia, arganowy i sezamowy z nutą orientu. Wykazuje silne działanie regenerujące, wpływając na odpowiednie nawodnienie, elastyczność, odżywienie i odnowę komórkową. Ma silne właściwości ujędrniające i wygładzające.

Zarezerwuj sobie ok 30 min

Masaż gorącymi kamieniami

Dotyk gorących kamieni stosowano od dawna w celach terapeutycznych. Już w starożytności kobiety kładły sobie gorące kamienie na brzuchu, by zmniejszyć bóle menstruacyjne czy bóle brzucha. Ciepłe kamienie były też niezastąpione przy ratowaniu wyziębionego organizmu. Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie oddziaływania zarówno termoterapii, drenażu, akupresury, aromaterapii jak i masażu szwedzkiego. Podstawę główną stanowi szerokie działanie na termoreceptory znajdujące się w skórze człowieka. Specjalne kamienie do masażu z bazaltu pochodzenia wulkanicznego mają okrągły kształt i wymiary pasujące do dłoni. Gładka powierzchnia kamienia ułatwia poślizg na skórze. Ponadto kamienie charakteryzują się znakomitym współczynnikiem magazynowania ciepła. Kamienie używane do masażu są pozyskiwane ze specjalnie selekcjonowanych obszarów dużej aktywności wulkanicznej, a zarazem czystych ekologicznie (np. Haiti, Bali).


Celem masażu jest ogólne rozluźnienie, duże przekrwienie miejscowe i ogólne podniesienie podstawowej przemiany materii, oczyszczenie organizmu oraz zwiększenie procesów wymiany tkankowej. Masaż ułatwia oddychanie skórne i pomaga w walce z cellulitem. Efektem jest elastyczne, jędrne i po prostu piękniejsze ciało. Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksuje i regeneruje naszą energię oraz cały organizm. Masaż obejmuje również twarz.

Zarezerwuj sobie ok 80 – 90 min    

Masaż bańkami chińskimi

Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry. Bańka chińska pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Ma nieocenioną moc w zastosowaniu w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny. Masaż bańką doskonale relaksuje i uspokaja.

Wskazania do zabiegu:
– cellulit
– obrzęki limfatyczne
– napięcia mięśniowe

Przeciwwskazania:

– nowotwory
– gruźlica
– podwyższona temperatura ciała
– menstruacja
– ciąża
– zaburzenia krzepliwości krwi
– żylaki
– przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry
– wysiękowe zapalenie stawów
– obrzęki niewiadomego pochodzenia

Zalecenia:  seria 10 – 12 zabiegów co 2 – 3 dni. Profilaktycznie 1 raz w tygodniu.

Zarezerwuj sobie ok 15 – 50  min

Masaż relaksujący i aromaterapia

Aromaterapia jest kompletnym psychosomatycznym systemem uzdrawiania – holistycznego podejścia do zdrowia i poprawy samopoczucia. Masaż aromaterapeutyczny to zabieg z zastosowaniem olejków eterycznych, który łączy leczniczą moc dotyku z indywidualnymi właściwościami olejków. Do oleju bazowego np. z pestek winogron dodajemy stężony wyciąg pochodzenia roślinnego – olejek eteryczny. Zawsze jest to indywidualnie dobierana mieszanka olejków do potrzeb klienta. Masaż ten ma działanie również relaksujące, pomaga w uwolnieniu się od nadmiernego napięcia mięśni, poprawia krążenie krwi i ogólne samopoczucie.

Zarezerwuj sobie ok  30 – 60 min